Сонячні фотомодулі. Історія та сучасність
Хочете приєднатися до власників сонячних електростанцій, які використовують екологічну енергію? Втомилися платити за електрику?
Тоді прийшов час освоїти технологію генерації електроенергії за допомогою сонячних батарей!
Сонце було і залишається головним джерелом енергії на нашій планеті протягом найближчих 5 млрд років. Завдяки цій зірці, течуть на Землі річки і дмуть вітри, утворилися нафта, газ і вугілля.
Фотоефект — це просто інший, прямий спосіб отримання енергії від Сонця.
Поява сонячної електроенергетики безпосередньо пов’язано з відкриттями Альберта Ейнштейна. Він був удостоєний Нобелівської премії в 1921 році за пояснення законів зовнішнього фотоефекту. Перший електричний струм від Сонця був отриманий радянськими вченими в 30-і роки на основі сірчистої-Талієв елементів, на жаль, їх ККД не перевищував 1%. Практичне застосування сонячних кремнієвих батарей для енергопостачання індивідуальних будинків почалося лише в 90-і роки, коли вдалося збільшити ККД до 15%.
Розроблено інноваційні найтонші плівки з аморфного і микрокристаллического кремнію. Вони осідають один за одним на скляну поверхню для створення фотогальванічного елемента, замість колишніх кремнієвих пластин. Фотогальванічні елементи мають високу електричну провідність і досить довго зберігають свої властивості.
Фотоелектричні панелі, об’єднані в сонячні батареї — це тільки один із способів отримання електроенергії безпосередньо від світла зірки. Зважаючи на відсутність в батареях якихось рухомих частин, вони надійні і довговічні, їх термін служби складає 30 років і більше.
Встановлюють сонячні панелі індивідуального використання, як правило, на дахах будинків, з південного боку.
Панелі виробляють електроенергію в денний час, але абсолютно даремні вночі. Виникає необхідність у застосуванні великих акумуляторів для створення запасу енергії. Більш компактними є побутові акумулюють системи «Power wall» від Ілона Маска.
У Німеччині уряд за допомогою спеціальних програм (зелений тариф)заохочує впровадження сонячної енергетики. Воно викуповує за завищеними тарифами надлишкову електроенергію, вироблену індивідуальними домогосподарствами днем. Вночі власник «особистої» електростанції набуває енергію в мережі за звичайною або заниженою ціною. Поступово збільшується кількість діючих сонячних установок, зростає їх випуск і відповідно падає собівартість виробництва. Зараз вчені в основному працюють над збільшенням ККД сонячних батарей.