• Пн. Апр 12th, 2021

  Архитектурная компания "Shahtarsk"

  Производство. Проектирование. Оригинальные архитектурные проекты

  Сонячні фотомодулі. Історія та сучасність

  Byverdi

  Июл 8, 2018
  sonyachn-fotomodul-storya-ta-suchasnst

  sonyachn-fotomodul-storya-ta-suchasnst

  Хочете приєднатися до власників сонячних електростанцій, які використовують екологічну енергію? Втомилися платити за електрику?

  Тоді прийшов час освоїти технологію генерації електроенергії за допомогою сонячних батарей!

  Сонце було і залишається головним джерелом енергії на нашій планеті протягом найближчих 5 млрд років. Завдяки цій зірці, течуть на Землі річки і дмуть вітри, утворилися нафта, газ і вугілля.

  Фотоефект — це просто інший, прямий спосіб отримання енергії від Сонця.

  Поява сонячної електроенергетики безпосередньо пов’язано з відкриттями Альберта Ейнштейна. Він був удостоєний Нобелівської премії в 1921 році за пояснення законів зовнішнього фотоефекту. Перший електричний струм від Сонця був отриманий радянськими вченими в 30-і роки на основі сірчистої-Талієв елементів, на жаль, їх ККД не перевищував 1%. Практичне застосування сонячних кремнієвих батарей для енергопостачання індивідуальних будинків почалося лише в 90-і роки, коли вдалося збільшити ККД до 15%.

  Розроблено інноваційні найтонші плівки з аморфного і микрокристаллического кремнію. Вони осідають один за одним на скляну поверхню для створення фотогальванічного елемента, замість колишніх кремнієвих пластин. Фотогальванічні елементи мають високу електричну провідність і досить довго зберігають свої властивості.

  Фотоелектричні панелі, об’єднані в сонячні батареї — це тільки один із способів отримання електроенергії безпосередньо від світла зірки. Зважаючи на відсутність в батареях якихось рухомих частин, вони надійні і довговічні, їх термін служби складає 30 років і більше.

  Встановлюють сонячні панелі індивідуального використання, як правило, на дахах будинків, з південного боку.

  Панелі виробляють електроенергію в денний час, але абсолютно даремні вночі. Виникає необхідність у застосуванні великих акумуляторів для створення запасу енергії. Більш компактними є побутові акумулюють системи «Power wall» від Ілона Маска.

  У Німеччині уряд за допомогою спеціальних програм (зелений тариф)заохочує впровадження сонячної енергетики. Воно викуповує за завищеними тарифами надлишкову електроенергію, вироблену індивідуальними домогосподарствами днем. Вночі власник «особистої» електростанції набуває енергію в мережі за звичайною або заниженою ціною. Поступово збільшується кількість діючих сонячних установок, зростає їх випуск і відповідно падає собівартість виробництва. Зараз вчені в основному працюють над збільшенням ККД сонячних батарей.