Сонячні фотомодулі. Історія та сучасність

sonyachn-fotomodul-storya-ta-suchasnst

Хочете приєднатися до власників сонячних електростанцій, які використовують екологічну енергію? Втомилися платити за електрику?

Тоді прийшов час освоїти технологію генерації електроенергії за допомогою сонячних батарей!

Сонце було і залишається головним джерелом енергії на нашій планеті протягом найближчих 5 млрд років. Завдяки цій зірці, течуть на Землі річки і дмуть вітри, утворилися нафта, газ і вугілля.

Фотоефект — це просто інший, прямий спосіб отримання енергії від Сонця.

Поява сонячної електроенергетики безпосередньо пов’язано з відкриттями Альберта Ейнштейна. Він був удостоєний Нобелівської премії в 1921 році за пояснення законів зовнішнього фотоефекту. Перший електричний струм від Сонця був отриманий радянськими вченими в 30-і роки на основі сірчистої-Талієв елементів, на жаль, їх ККД не перевищував 1%. Практичне застосування сонячних кремнієвих батарей для енергопостачання індивідуальних будинків почалося лише в 90-і роки, коли вдалося збільшити ККД до 15%.

Розроблено інноваційні найтонші плівки з аморфного і микрокристаллического кремнію. Вони осідають один за одним на скляну поверхню для створення фотогальванічного елемента, замість колишніх кремнієвих пластин. Фотогальванічні елементи мають високу електричну провідність і досить довго зберігають свої властивості.

Фотоелектричні панелі, об’єднані в сонячні батареї — це тільки один із способів отримання електроенергії безпосередньо від світла зірки. Зважаючи на відсутність в батареях якихось рухомих частин, вони надійні і довговічні, їх термін служби складає 30 років і більше.

Встановлюють сонячні панелі індивідуального використання, як правило, на дахах будинків, з південного боку.

Панелі виробляють електроенергію в денний час, але абсолютно даремні вночі. Виникає необхідність у застосуванні великих акумуляторів для створення запасу енергії. Більш компактними є побутові акумулюють системи «Power wall» від Ілона Маска.

У Німеччині уряд за допомогою спеціальних програм (зелений тариф)заохочує впровадження сонячної енергетики. Воно викуповує за завищеними тарифами надлишкову електроенергію, вироблену індивідуальними домогосподарствами днем. Вночі власник «особистої» електростанції набуває енергію в мережі за звичайною або заниженою ціною. Поступово збільшується кількість діючих сонячних установок, зростає їх випуск і відповідно падає собівартість виробництва. Зараз вчені в основному працюють над збільшенням ККД сонячних батарей.