Гаражні двері — як вибрати кращу?

Гаражні ворота розрізняються в основному по конструкції і способу відкривання. До сучасних типів відносяться секційні і викатні, а до більш старих — орні і підйомно-поворотні. Як купити кращі гаражні ворота? Варто знати кілька характеристик воріт, що полегшить вибір відповідного варіанту.

Серед згаданих чотирьох типів гаражних воріт найпопулярнішими є секційні ворота. Ворота з сегментів, з’єднаних між собою петлями, міцні, легко відкриваються і не займають багато місця, так як приховані під стелею гаража. Секційні ворота також можуть відкриватися в сторону, але такі рішення зустрічаються рідко.

Гаражні двері - як вибрати кращу?

Які двері гаража?

Гаражні ролети повинна відповідати висоті будівлі. Виробники гаражних воріт пропонують безліч моделей. Секційні гаражні ворота випускаються в різних дизайнах і кольорах, тому їх легко підібрати до будь-якого будинку.

Найбільш популярними є двері з покриттям, що імітує текстуру дерева, навіть якщо двері білі (білі двері найдешевші). Кольорові ворота можуть бути пофарбовані в будь-який колір з палітри RAL, причому виробники пропонують кілька кольорів в стандартній комплектації. Гладкі металізовані панелі-новинка на ринку.

Крім того, є вхідні двері, зовнішні рольставні і огорожі, оброблені аналогічно воротам, що допомагає підтримувати порядок на узвишші і навколо будинку. Однак не обов’язково встановлювати ту ж вхідні двері, що і ворота, особливо якщо вони розташовані не близько один до одного.

Якщо гараж опалюється, ворота повинні бути утеплені. Такі двері також слід вибирати, якщо гараж примикає до житлової зони. Крім того, панелі з пінним наповнювачем міцніші і жорсткі, тому ворота прослужать довше.

Гаражні двері - як вибрати кращу?

Як влаштовані секційні ворота?

Шкіра секційних воріт утворена з’єднаними між собою поперечними панелями, кожна висотою близько 50 см. у будинку на одну сім’ю їх зазвичай чотири, оскільки розміри типових воріт для одного гаража складають 2,5 x 2 м.Якщо є місце для вантажівки, ворота повинні мати 5-6 панелей. Товщина окремих сегментів становить від 20 до 67 мм.

Найбільш популярними є секційні ворота товщиною 40-42 мм, якщо цього достатньо. В даний час пропонуються також більш товсті і, отже, більш теплі секційні ворота. Наприклад, коефіцієнт теплопередачі U для подвійних гаражних воріт(5 x 2,5 м) товщиною 67 мм становить 1,0 Вт/(м2К), хоча максимальне значення в нормативних документах — 1,5.

Для порівняння, при товщині 40 мм коефіцієнт для дверей тих же розмірів збільшується (погіршується) до значення 1,12. У одинарних дверей цей коефіцієнт також буде більше (гірше), оскільки площа їх поверхні менше в порівнянні з подвійними дверима.

Секційні ворота не вимагають місця перед гаражем або багато місця в гаражі. Двері просто зсувається вгору-дверне полотно витягується вгору і ховається під стелею. Вага дверей підтримується торсіонними пружинами або пружинами розтягування. Пружини розтягування зазвичай встановлюються в одинарних воротах, торсіонні пружини — в більш важких подвійних воротах. Пружини розтягування розташовуються горизонтально, а пружини кручення — вертикально з боків дверей. Для безпеки в разі поломки пружини в кожному треку встановлені дві пружини.

Гаражні двері з оператором

Автоматичне відкривання гаражних воріт сьогодні є стандартом в нових будинках. Зазвичай купують привід, пропонований виробником воріт, оскільки таке рішення не тільки оптимально, але і на все поширюється гарантія або поручительство. Зазвичай разом з гаражними воротами і їх приводом купують також привід для в’їзних воріт, щоб об’єднати їх роботу в одну систему, що означає Відкриття обох воріт за допомогою одного пульта дистанційного керування.

Гаражні двері - як вибрати кращу?

Найбільш часто для секційних гаражних воріт використовуються приводи з направляючої шиною, встановленої під стелею. У цьому випадку використовуються приводні пристрої з ланцюгом або армованим ременем в якості рушійного елемента. Ремінне рішення забезпечує безшумну роботу.

Видео: как выбрать гаражные автоматические ворота.

Шпон чи плівка? Яке покриття дверей краще вибрати.