Як купити керамічну плитку для ванної кімнати і як читати етикетки

При покупці плитки для ванної кімнати необхідно звертати увагу на маркування на етикетці. Вони стосуються, зокрема, відмінностей в кольорі і розмірі плитки, а також ряду інших важливих параметрів.

Як купити керамічну плитку для ванної кімнати і як читати етикетки

Керамічна плитка-один з тих оздоблювальних матеріалів, які не виходять з моди вже багато років. Хоча в даний час доступні інші настінні та підлогові покриття, традиційна кераміка все ще панує в наших маленьких і великих ванних кімнатах. Нижче ми пропонуємо, як купити плитку для ванної кімнати і як розібратися в маркуванні на упаковках цих виробів.

При виборі плитки і теракоти переважна більшість з нас керується їх естетичною цінністю. Ми звертаємо увагу на кольори, малюнок, текстуру і розмір плитки, що очевидно і надзвичайно важливо з точки зору облаштування. Рідше ми розглядаємо якість пропонованої продукції, її технічні параметри і передбачуване використання. Однак навіть ці фактори важливі при подальшому використанні стін і підлог, оброблених керамічною плиткою. А якщо ви хочете купити якісну плитку, переходите в магазин https://leoceramika.com/.

Ціна не завжди є гарантією якості

Прийнято вважати, що покупка дорогої плитки або теракоти — це гарантія її найвищої якості, тобто міцності, неруйнівності і бездоганного зовнішнього вигляду на довгі роки. Однак насправді висока ціна 1 м2 плитки не завжди означає, що ми маємо справу з ідеальним продуктом. Часто буває, що ціни завищуються продавцями через зовсім інших аспектів, наприклад, через візерунка або кольору, який модний в даному сезоні і ніколи не зустрічався раніше. Пам’ятайте, що моделі, які тільки що з’явилися на ринку, зазвичай коштують дорожче, ніж ті, які пропонуються вже деякий час.
Варто додати, що навіть відносно дешева плитка може виявитися практичною і довговічною, якщо її правильно укласти і обробити відповідно до її призначення і рекомендацій виробника.

Як купити керамічну плитку для ванної кімнати і як читати етикетки

Увага до калібрування керамічної плитки

Під терміном калібрування слід розуміти допустимі відхилення від номінальних розмірів плитки. Ці відхилення можуть становити до 2 мм плюс-мінус по довжині або ширині плитки і теракоти. Виробник інформує нас про їх фактичне значення за допомогою калібрувального знака (наприклад, «+1» — плитка на 1 мм більше, «- 2» — плитка на 2 мм менше).

Вам слід звернути особливу увагу на калібрування, якщо ви хочете придбати плитку двох різних колірних відтінків. Щоб відмінності в розмірах не були помітні після укладання — вибирайте упаковки з однаковими відхиленнями від норми. Не купуйте плитку, якщо її калібрування не була передбачена. Може виявитися, що різниця в розмірі плитки зіпсує весь естетичний ефект. Деякі нерівності можна вирівняти затіркою, але укладання дефектної плитки дуже складна і вимагає великої майстерності.

Відмінності у відтінках керамічної плитки

Відтінок кольору (тон) визначається цифрами або буквами (в залежності від виробника). Як правило, плитки з однієї виробничої партії мають однаковий відтінок. Однак окремі партії можуть незначно відрізнятися один від одного. Це важливо, коли у нас закінчується кераміка, куплена за один раз, і нам потрібно купити кілька або більше додаткових елементів. Потім тональний код слід перевірити на узгодженість.

Невеликі розбіжності в колірній гамі виникають в результаті випалу плитки в печі-незважаючи на те, що кольори конкретних моделей завжди змішуються по одному і тому ж рецепту.  Також гарною практикою є покупка трохи більшої кількості плитки, ніж розраховано.

Керамічна плитка-стійкість до стирання

Це один з найважливіших технічних параметрів керамічної плитки, призначеної для укладання на підлогу. Вибираючи клас зносостійкості, ми одночасно підбираємо плитку, призначену для конкретного приміщення. Глазурована плитка випускається шести класів зносостійкості (від 0 до 5). Цей параметр маркується виробниками символом «PEI». Чим більше цифра поруч з цим символом, тим більш стійка плитка до стирання.

Для домашніх ванних кімнат, куди ви не заходите зовні в брудному взутті, досить використовувати плитку класу II. Однак до приміщень, схильним присутності піску та інших дрібних забруднень, слід ставитися по-іншому і використовувати там теракотову плитку більш високого класу зносостійкості. Клас» нуль » керамічної плитки означає, що ці вироби непридатні для використання на підлогах.

Стійкість керамічної плитки до плям

Стійкість керамічної плитки до плям, безумовно, більш важлива при використанні на кухнях, ніж у ванних кімнатах. Однак в деяких ситуаціях плитка з хорошим класом стійкості до плям стане в нагоді і в наших ванних кімнатах. В цьому відношенні кераміка класифікується на п’ять груп. Плитку класу 1 найлегше утримувати в чистоті. Бруд з них сходить в результаті використання тільки проточної води. Плитка і теракота четвертого і п’ятого класів, з іншого боку, вимагають використання щіток, сильних хімічних речовин або навіть розчинників.

Протиковзкі властивості керамічної плитки

Про протиковзкі властивості керамічної плитки ми дізнаємося з значення символу «R». Ця особливість позначається символами від «R9″до » R13″. Найкращим протиковзанням володіє плитка з маркуванням «R13″. Теракота з показником » R » нижче 9 зовсім не стійка до ковзання. Це означає, що він не підходить для ванних кімнат, де поверхня підлоги часто буває вологою, що особливо сприяє випадковому посковзування і падіння.

Як купити керамічну плитку для ванної кімнати і як читати етикеткиПоглинання води

Водопоглинання керамічної плитки — це її здатність вбирати воду. Чим більше пористість матеріалу, тим вище його водопоглинаюча здатність. Змочуваність визначається символом «E». Плитка для підлоги зазвичай характеризується поглинанням 3-6 відсотків. Однак можна знайти і плитку з «Е» менше 0,5%. В основному вони використовуються в басейнах і громадських лазнях, але їх варто застосовувати і в домашній ванній кімнаті. Особливо коли ми хочемо встановити душ без традиційного піддону.

Как выбрать плитку в 2021 году? Откровения продавцов с 5 летним стажем. Самый оптимальный способ.

НЕ Покупай Плитку Пока Не Посмотришь ЭТО!!!