Як вибрати архітектурне бюро для проектування будинку

Проектування — це етап, що передує будівництву будинку і визначає те, наскільки надійно і безпечно для майбутніх мешканців він буде побудований. Чим складніше завдання, поставлене замовником, тим більше роботи доводиться виконати архітекторам, тим вище повинна бути їх кваліфікація.

Як вибрати архітектурне бюро для проектування будинку

Саме тому до вибору архітектурного бюро потрібно поставитися відповідально. Від якості проекту залежить раціональність використання будматеріалів, Безпека житла, його комфорт, кількість тимчасових, матеріальних і трудових ресурсів, що відводяться на будівництво та проектування будівель.

Збираємо інформацію

Найоптимальніший варіант — звернутися в перевірене архітектурне бюро. Для того, щоб скласти свій чарт-лист зарекомендували себе компаній, можна:

 • розпитати родичів і знайомих, які вже користувалися послугами архітекторів і думку яких ви довіряєте;
 • почитати спеціалізовані видання та «походивши» по сайтах проектних організацій, попутно вивчивши реальні відгуки людей;
 • взяти рекомендації в агентстві нерухомості, через яке був придбаний ділянку.

В результаті виконаної роботи у вас з’явиться список з 10-20 компаній, в які можна звернутися.

Як вибрати архітектурне бюро для проектування будинку

На що акцентувати увагу при виборі

 • Наявність реально досвіду в сфері проектування та будівництва заміського будівництва та профільної освіти.
 • Готовність виконати функцію авторського нагляду на етапі будівництва. Найчастіше без цієї додаткової послуги рідко можна домогтися високої якості робіт підрядників.
 • Поетапність процесу проектування будинку. Форсування процесу в цій справі не рекомендується, інакше поспіх чревата помилками в прорахунках, виправити які іноді коштує дуже дорого.
 • Повнота пакету документів, які готує і надає архітектор. Якщо немає робочих креслень, то краще відмовитися від послуг такого фахівця.
 • Чи надає архітектор додаткові послуги, наприклад, геодезичні розрахунки, узгодження проекту і т. д. Це хороша оцінка перспективи встановлення довгострокового співробітництва. Часто такі фахівці мають свою команду фахівців по роботі над окремими вузлами і дизайну.
 • Участь у спеціалізованих семінарах, конференціях або виставках. Буде великим плюсом наявність власних розробок.
 • Уважність до слів замовника — тільки так можна дізнатися всі переваги і завдання клієнта для створення проекту будинку мрії.
 • Укладення договору з чітко прописаними умовами співпраці, правами та обов’язками сторін, гарантії та фіксуванні вартості послуг.
Як вибрати архітектурне бюро для проектування будинку

Навіщо потрібні ще й конструктор і інженер?

Z3 Невеликий комфортабельний будинок

Роботи з проектування не закінчуються розрахунком матеріалів і складанням детального плану будинку. Якщо архітектор володіє компетенцією конструктора, він становить і конструктивну частину проекту. Але краще, якщо це будуть два окремих фахівця — все-таки це різні типи робіт.

Як вибрати архітектурне бюро для проектування будинку

Конструктивна частина проекту — це все, що стосується зведення будинку: Кладочний план, розкладка плит, конструювання фундаменту, опрацювання вузлів з’єднань, схем кріплень, прольотів перекриттів. В ідеалі архітектор розробляє проект будинку, після чого в роботу включається конструктор, який розраховує і промальовує в проекті всі технічні моменти, розраховує розподіл навантаження, визначає товщину несучих стін. Саме конструктор проектує фундамент — на основі розрахунків, які робить архітектор, знімаючи навантаження. При конструюванні будинку за проектом повинні враховуватися і грамотно розподілятися всі види навантажень на всі несучі конструкції будинку.

Як вибрати архітектурне бюро для проектування будинку

І, нарешті, третій фахівець, який може входити в «ідеальний» схема — інженер, який на основі документації, розробленої його двома колегами, здійснює нагляд за будівництвом і супроводжує проект. У його функції входить не доглядати за робітниками, щоб вони не пили і не створювали інцидентів, а послідовний контроль за їх роботою, видача завдань і приймання їх виконання.

Як вибрати архітектурне бюро для проектування будинку

Проектування будинку