Як вибрати дизайн інтер’єру квартири

Оцініть власний бюджет

У кожного стилю існують власні принципи, тонкощі та характеристики І те, як добре вдасться оформити квартиру у вибраному напрямку, залежить безпосередньо від наявного бюджету. Дизайнер Віра Шеверденюк каже, що та ж класика чи пейзажний стиль вимагають чималих вкладень, тому що для них характерні дерев’яні меблі, натуральні оздоблювальні матеріали та декори, ліплення та гіпсові карнизи, антикваріат, щоб виділити солідний статус квартировласника.

А ось скандинавський набагато доступніший для квартирного оформлення в подібному стилі не потрібні натяжні стелі, шкіряні або меблі з кування, ліплення на поверхні стелі. Буде достатньо і меблів з ІКЕА, що підходять за стильовим рішенням, легкий лляних або шовкових штор, що пропускають багато світла, простоти та лаконічності обробки. Стеля можна просто побілити, а стіни пофарбувати у світлий відтінок, наприклад, білий чи сірий. Як можна помітити, бюджет для таких двох напрямків стилю буде радикально відрізнятися.

Визначення потреб мешканців

Перше з чим потрібно зіткнутися перед початком дизайнерського квартирного ремонту це з’ясування бажань мешканців. Проектування інтер’єру має бути основною складовою. Якщо до цього етапу не поставитися чесно, поліпшити становище буде неможливо, навіть купивши найелітніші меблі. Тому, в першу чергу, потрібно:

Звертати власну увагу на життєвий образ мешканців квартири. Дізнатися графік дня кожного з них та поцікавитись родом діяльності.
Розрахувати, які кімнати чи простори будуть використані у дизайнерському ремонті. Маленька перепланувальна робота може перекроїти маленьку квартиру за новим, виділивши в ній місце для гардеробу чи особистого кабінету.
Розглянути планований дизайн та готовий проект з точки зору з’єднання конкретних просторів, наприклад: кухня та їдальня, спальна кімната та гардероб.
Створити на паперовому носії квартирний план. Спочатку розташувати кімнати, а після меблі. Виконання такого правила гарантуватиме найвигідніше створення готового проекту.

Як вибрати дизайн інтер'єру квартири

Loft: цегляний та брутальний

Перше, що спадає на думку при слові «loft» — цегла червоного кольору і великі стелі. Насправді кладка, виконана з цегли в лофтпростір може приймати будь-які відтінки, а стелі зовсім необов’язково бути нескінченними. Loft інтер’єр, який виник у занедбаних промислових просторах, зараз можна відтворити у звичайній квартирі у місті.

У самому центрі уваги вільні планування та грубі фактури. Якщо житлова площа не має «справжньої» цегли, його замінить декоративна. Та й не цеглою єдиною — тут і бетон, і метал, і грубо оброблена деревина.

Як вибрати дизайн інтер'єру квартири

Серед модерністських стилів у дизайні інтер’єру loft дає найбільший простір для мистецтва. Компоненти декору прагнуть урбанізму. До речі, варто сказати, що обов’язково припадуть графіті, вивіски зі світлодіодами, вуличні світильники. Вся ця брутальність може перебувати по сусідству зі звичайним декором у будинку та витворами мистецтва. Для вибору інтерьера можете подивитись також про Orb-спейс студия це сайт про интерьер.

Еклектика

Нині в моді еклектика комбінування елементів із різноманітних стильових рішень в одному інтер’єрі. Тут важливо правильно вибрати комбінування відтінків, фактур та форм, щоб еклектика виглядала як усвідомлений прийом дизайнера, а не як випадковий набір предметів.

Підходящий варіант вибрати один головний напрямок, який подобається Вам за ключовими принципами організації простору, а ще 23 додаткові, які будуть застосовуватися при розробці акцентів.

Мінімалізм

Ця течія приваблює своєю легкістю, звичайністю та мінімальним скупченням предметів. У приміщеннях мають тільки найнеобхідніше, що визначає функціональність стилю.

Як вибрати дизайн інтер'єру квартири
  • Декоративних елементів завжди досить мало;
  • Кольори використовують переважно світлі, часто білий;
  • Стилю властиве просторе планування з дуже малою кількістю перегородок.

Ардеко у стилі квартири

Що ми знаємо про стиль ардеко? Дизайнери стверджують, що його потрібно говорити конкретно так, без букви «т», оскільки назва прийшла до нас із французької, в якій буква «т» не вимовляється. Отже, якщо перекласти з французької це означає «декоративне мистецтво». У додатку до інтер’єру це означає, що він увібрав у себе багато напрямків: модерн, класику, кубізм. Потрібно мати прекрасний смак, щоб не перейти межу між незвичайністю і несмаком. Що означає сучасний ардеко?

Це розкіш. Атмосфера не завжди має бути дорогою, але має обов’язково робити таке враження.

  • Етнічні мотиви. Причому дозволяється комбінувати різні напрямки: килими зі східним орнаментом поряд із зображеннями тварин та цілком європейськими фігурками.
  • Візерунки геометричної форми ардеко теж зустрічає. Кола, ромби, зигзаги, клітка… Але винятково не захоплюйтесь. Не потрібно комбінувати в одному просторі різноманітні композиції.
Як вибрати дизайн інтер'єру квартири

Ви хочете знайти чогось нетривіального, любите дивувати? Тоді Ардеко це ваш вибір. Такий стиль дуже еклектичний, тому важливо не помилитися з оформленням колірної палітри. Спокійна відтінкова гама підкреслить різноманітність текстур. Ардеко любить чорні наголоси, тому меблі темного кольору в даному стильовому рішенні виглядатимуть дуже виграшно. А його улюблені кольори це: фіолетовий, коричневий, білий, лавандовий, баклажанний, темно синій, жовтий, бордовий. Ви не знайшли тут м’яких відтінків? Ардеко їх абсолютно не заперечує. Ви можете отримати їх, змішуючи такі кольори.

Фішка ардеко багатий декор. І тут дозволено все, навіть аксесуари, які непридатні в інших стилях. Дзеркала улюблений аксесуар стилю. Дизайнерські дзеркала можуть мати дуже різноманітні форми та розміщуються скрізь де хочете: у ванній, передпокої, вітальні, на кухні. Ексклюзив стилю фацетні дзеркала.

Сучасний Ардеко не любить дрібних деталей. Тут все масивно, все привертає увагу. Те, що в іншій обстановці виглядає поганим тоном, тут допускається. Великі картини в шикарних рамах додадуть індивідуальності інтер’єру. Тільки картини повинні бути схожі за стильовим рішенням. Традиційне полотно поруч із абстрактним постером перебір навіть для всеїдного ардеко.

Правила колористики приміщення

«Не залежно від того, якому інтер’єрному стилю ви віддасте перевагу: стару добру класику або дуже сучасний інтер’єр, вам потрібно буде знайти гармонійні поєднання кольорів, які зроблять ваш інтер’єр атмосферним, закінченим і прекрасним, допоможуть розділити приміщення, візуально простір збільшують або, навпаки, зроблять його затишним і навіть трохи драматичним.

Всі кольори можна розділити на три великі групи: холодні, теплі та нейтральні. До теплих відтінків відносять усі кольори, у складі яких є жовтий та які викликають асоціації у нас із вогнем та сонцем: це червоний, жовтий, помаранчевий. Холодні кольори викликають асоціації з водою та льодом, а ще з чистотою та свіжістю: синій, блакитний, бузковий. Пастельні відтінки (бежеві, попільно-рожеві, сріблясті).

Колірного рішення, враження від яких викликає у нас позитивні емоції, ми називаємо гармонійними. Гармонійні комбінування в дизайні інтер’єру зазвичай складаються з холодних і приємних кольорів одночасно, не більше трьох кольорів плюс можна застосувати кілька близьких відтінків, а ще можна цілком до них додати за бажання всі три ахроматичні кольори (сірий, білий і чорний), не враховуючи їх врешті-решт кількості. Пропорцію кольорів зазвичай становлять, виходячи із боку світла, де розташовані вікна приміщення. Якщо кімнатні вікна виходять на північний бік, то найкраще застосовувати теплі кольори з несуттєвими відтінками холодних, а от якщо суворо на південь, то буде гарно виглядати холодна гама з яскравими теплими вставками в акцентах».

Підводячи підсумок

Стиль у стилі квартири, як ми з’ясували, повинен підходити не тільки власним уподобанням, але й особливостям приміщення, що обумовлено зручністю застосування того чи іншого напряму. Сформувалися з вибором відповідно до всіх параметрів? Сміливо можна приступати до реалізації власних ідей у ​​життя!