Як вибрати колір штор? Білі, чорні, темно-сині, сірі або, може бути, бірюзові штори?

Правильно підібрані штори є ключовим елементом красивого оформлення вікна. Вибираючи штори для свого інтер’єру, ви напевно керуєтеся багатьма практичними і естетичними міркуваннями, серед яких колір займає одну зі стратегічних позицій. Колір штор часто є основним критерієм для їх вибору. Тому цього разу ми зосередимося на кольоровій палітрі.

Як вибрати штори для вітальні? При виборі кольору штор ми повинні враховувати безліч факторів, таких як: колір стін, стиль оформлення інтер’єру, його площа і навіть рівень інсоляції приміщення.

Як вибрати штори в залежності від кольору стін

Здається, що рішення про колір штор повинно бути продиктовано в першу чергу домінуючим кольором стін інтер’єру, в якому ми збираємося повісити нове віконне прикраса. Однак з переважаючою протягом багатьох років тенденцією оформлення стін в нейтральних, пастельних тонах з’являється досить велика свобода у виборі кольору штор. В інтер’єрах, витриманих в білому, бежевому або сірому кольорі, практично кожен колір буде виглядати добре. Тут ми можемо оперувати як гармонією, так і контрастом. Якщо вам подобається м’який, приглушений декор, і ви вирішили пофарбувати свою вітальню в бежевий або сірий колір, ви можете з успіхом вибрати штори ніжно-рожевого, екрю, коричневого і навіть білі штори. Але тоді, щоб уникнути нудьги і дещо плоского враження від укладання, зверніться до структурованих тканин або тканин з ніжним блиском. Якщо ви не любите урізноманітнити свій стиль кольором, зробіть це за допомогою фактурних тканин і цікавих підйомів або складок готових штор. З іншого боку, якщо ви любите контрасти і хочете, щоб оформлення вікна мало помітний ефект, зупиніть свій вибір на яскравому кольорі — наприклад, бірюзові штори дуже пожвавлять інтер’єр. Не варто відмовлятися і від штор інтенсивних кольорів, навіть якщо ви вибрали більш насичений колір стін. Тут також правило контрасту може дати гарний, оригінальний ефект. Якщо ви хочете трохи приглушити виразний колір стін, виберіть штори нейтральних кольорів, наприклад, сірі або бежеві. Темно-сині штори будуть добре поєднуватися з пудрово-рожевими або оливково-зеленими стінами.

Як вибрати колір штор? Білі, чорні, темно-сині, сірі або, може бути, бірюзові штори?

Вибір кольору штор в залежності від стилю оформлення інтер’єру

Колір стін не є єдиним критерієм для вибору кольору штор. Цей елемент декору вікна повинен гармоніювати з усім дизайном інтер’єру. Штори можуть бути прекрасним завершенням того чи іншого стилю облаштування і навіть бути одним з його основних елементів. Тому колір штор повинен гармоніювати з характером інтер’єру. Тому, купуючи штори для вітальні, спальні або кухні, спочатку подумайте, яка основна тенденція її оформлення. Для інтер’єрів, оформлених в класичному стилі, вибирайте штори однотонні або з неяскравим малюнком. Підкреслити розкішний характер інтер’єру можна за допомогою штори з глянцевої тканини нейтрального кольору. З іншого боку, аранжування в стилі гламур дозволяють набагато більше багатство декору і квітів. Тут добре підійдуть візерункові штори насиченого фіолетового або рубіново-червоного кольору.

Як вибрати колір штор? Білі, чорні, темно-сині, сірі або, може бути, бірюзові штори?

Стиль гламур також дозволяє з успіхом звертатися до унікальних штор кольору золота і навіть до чорних штор. Чорний колір справляє враження великого контрасту, тому його слід використовувати з обережністю, особливо коли мова йде про оформлення вікон. Однак стиль гламур дозволяє внести цей елемент і додати в інтер’єр неповторну витонченість і елегантність. Не варто відмовлятися від насичених кольорів штор і в сучасних, мінімалістичних інтер’єрах, однак тут ставка робиться на простоту і рівномірні, геометричні візерунки. У більш авангардних стилізаціях, наприклад, при оформленні кімнати вашого підлітка, ви можете не обмежувати себе у виборі малюнка і кольору. Якщо ж ви вже вибрали інші, сильні акценти в оформленні кімнати — наприклад, меблі яскравого кольору — штори повинні бути лише фоном для цього стилю. Віддавайте перевагу більш стриманим, нейтральним кольорам. Пастельні, ніжні кольори штор також підходять для інтер’єрів, оформлених в романтичному дусі.

Як вибрати колір штор? Білі, чорні, темно-сині, сірі або, може бути, бірюзові штори?

Вибір кольору штор в залежності від розміру оформляється інтер’єру

Крім естетичних міркувань, відповідно до яких ми вибираємо колір штор, варто враховувати і практичний аспект. Це пов’язано з тим, що колір може формувати простір, приховуючи його недоліки і підкреслюючи достоїнства. За допомогою правильно підібраного кольору штор можна створити правильні пропорції приміщення. Штори яскравих, холодних кольорів оптично збільшують простір, тому особисто я тягнуся до них, розробляючи оформлення для маленьких кімнат і віталень. Вибір штор інтенсивних, насичених, теплих кольорів, безумовно, є більш безпечним вибором в разі інтер’єрів великої площі.

З огляду на всі ці критерії, виходить, що вибір кольору штор не повинен бути спонтанним рішенням. Якщо ми не хочемо, щоб ефект розчарував нас, ми повинні ретельно все обміркувати. Якщо вам важко прийняти рішення, Ви можете скористатися допомогою професійного декоратора, який обов’язково допоможе вам знайти оптимальне рішення. Досить записатися на консультацію.

Як вибрати колір штор? Білі, чорні, темно-сині, сірі або, може бути, бірюзові штори?

колір: «Джусі Велюр сірий», Римські штори

Как правильно вешать шторы / Шторы для маленьких комнат, низких потолков и непропорциональных комнат