Як вибрати правильно софіти для підшивки даху знизу

Для того щоб надати даху привабливий вигляд і забезпечити захист всіх кроквяних елементів від негативного впливу атмосферних опадів, рекомендується виконати процедуру підшивки її карниза. Чим підшити дах знизу і як це зробити правильно? Спробуємо з цим розібратися.

Чим можна організувати підшивку покрівлі

Ринок будівельних матеріалів пропонує широке розмаїття конструкцій, за допомогою використання яких можна підшити карниз даху. Серед найбільш популярних у забудовників матеріалів можна виділити наступні:

 • Вагонка з дерева. При виборі вагонки рекомендується віддати перевагу тільки якісному матеріалу. Це пов’язано з тим, що карниз знаходиться на зовнішній частині будинку, піддаючись впливу природних факторів. Слід звернути увагу на такі критерії вагонки, як товщина і вологість.
 • Стругана обрізна дошка. Як правило, товщина дошки коливається в межах від 1,5 до 2,0 см.у процесі підшивки фахівці рекомендують залишати зазор в 1,5 см. це необхідно для того, щоб повітря мав можливість рівномірно розподілятися під покрівлею.
 • Софіти для даху. Це найбільш популярний і ефективний варіант. Відомо кілька варіантів софітів (перфоровані, неперфоровані, суцільні), кожен з яких має свій особливості. Популярність цього матеріалу обумовлена наявністю ряду переваг, властивих йому, а також простотою монтажного процесу. Софіти для підшивки покрівлі також мають тривалий термін використання.

Монтаж косих піддашків і водостоку

На думку досвідчених майстрів, цей матеріал для підшивки карнизів даху – це найбільш оптимальний варіант для додання будові привабливості і забезпечення довговічності покрівлі, незалежно від виду приміщення (альтанка, веранда або житловий будинок).

Матеріали виготовлення

Листи для покрівлі можуть бути виконані з різних матеріалів. Залежно від матеріалу виготовлення софіти мають різний термін використання, характеристики і зовнішній вигляд. Які софіти краще?

Мідь

Цей матеріал вважається одним з найбільш дорогих і ефективних серед усіх можливих, які використовуються для виготовлення.

Як вибрати правильно софіти для підшивки даху знизупідшивки

Надійність мідних софітів полягає в їх здатності протистояти різким перепадам атмосферних температур, а також впливу агресивних середовищ. Слід також відзначити екологічність софітів з міді.

Крім високої ціни мідні надзвичайно складні в монтажі. Роботи вимагають наявності спеціальних навичок.

Серед недоліків цього матеріалу можна також виділити його властивість змінювати колір (з коричневого на зелений) після тривалого терміну експлуатації.

Подшивка свесов кровли софитом

Алюміній

Підшивка звисів даху листами з алюмінію є найбільш популярною у забудовників. Це обумовлено якісними властивостями виробів:

Як вибрати правильно софіти для підшивки даху знизудаху
 • стійкість до перепаду температур і впливу сонячних променів;
 • здатність приховувати косметичні діри будови;
 • привабливий зовнішній вигляд;
 • невелика вага;
 • простота монтажу, транспортування і зберігання;
 • стійкість до вигорання;
 • кольорове розмаїття;
 • негорючість.

Алюмінієві софіти дають можливість не тільки надати споруді стильний вигляд, але і зберегти покрівлю протягом тривалого часу.

Нержавіюча сталь

Якщо говорити про те, які матеріали для обробки стін самі довговічні, то це вироби, виконані з нержавіючої сталі. Крім цього, серед їх достоїнств можна також звернути увагу на стійкість до розвитку корозії і зміні температур.

Як вибрати правильно софіти для підшивки даху знизудаху

ПВХ-пластик

Вони виконуються з поливнилхлорида. Це забезпечує їх невисоку вартість, малу вагу і практичність. Пластиковий софіт стійкий до розвитку патогенних грибків і цвілі.

Важливо! Перед тим, як вибрати софіти, необхідно враховувати типаж будови. Для обробки каркасних будівель рекомендується зупинити вибір на пластикових софітах.

Як вибрати правильно софіти для підшивки даху знизузнизу

Відмінності за розмірами

Сьогодні немає загальноприйнятих стандартів розмірів листів софітів. У кожного виробника свої розміри. Завдяки цьому забудовник має можливість вибрати той розмір листа, який йому максимально підходить.

Найчастіше можна зустріти софіти, розміром 360\30 см.з ними не тільки просто працювати, укладаючи в красивий малюнок, але і можна зменшити кількість відходів. Вітчизняні виробники пропонують софіти, ширина яких коливається в межах 50-80 см.

Що стосується товщини панелей з алюмінію, її діапазон 0,3-0,6 мм. Товщина пластикових листів софта від 1,0 до 1,2 мм.

При виборі виду софта необхідно враховувати те, що параметри листів вітчизняних та іноземних виробників відрізняються.

Подшивка крыши(софит)

Відмінності конструкції

Софіти є відмінним матеріалом, дл обробки карнизів веранди, альтанки або житлового будинку. Їх особливість полягає в наявності невеликих отворів, відповідальних за вентиляцію. При класифікації орієнтуються на площу поверхні, на якій розташовані отвори.

Перфорований

Ними можна підшити звіси даху козирків, карнизів або ковзанів, захищених від попадання води. Їх використання дає можливість забезпечити ефективну вентиляцію, що запобігає розвитку цвілі і корозії в приміщенні під покрівлею.

Частково перфоровані

Від попереднього виду софітів, цей відрізняється меншою кількістю вентиляційних отворів, розташованих в центральній частині листа. За допомогою їх використання виконується обробка всіх елементів покрівлі.

Як вибрати правильно софіти для підшивки даху знизузнизу

Вони не обмежують надходження повітря, а також забезпечують частковий захист від попадання води. На думку фахівців, частково перфоровані софіти є універсальним матеріалом для підшивки покрівлі.

Не перфоровані (суцільні)

Металевий софіт цього виду використовується для обробки дерев’яних конструкцій. Вони забезпечують кращий захист від попадання води і вологи.

Переважно застосовуються для обробки фронтону покрівлі, поверхонь, розташованих вертикально або обладнання відливу.

Додаткові елементи для монтажу

Для початку проведення оздоблювальних робіт потрібно придбати не тільки софіти, але і додаткові елементи для їх монтажу. Серед них можна виділити наступні:

 1. Фінішна смужка. Застосовується на останньому етапі робіт після монтажу всіх панелей. Виконує функцію утримування. Крім цього, фінішна смужка використовується для декору місць з’єднання софітів.
 2. Фаска J. призначена для захисту кінців планок. Надає конструкції високу жорсткість.
 3. Профіль J. застосовується при монтажі звисів закритого типу. До профілю здійснюється кріплення їх кріплення.
 4. Профіль Н. основне його призначення полягає в з’єднанні крокв, покрівельних брусів і софітів.
 5. Спеціальні профілі для декоративного оформлення кутів на стиках з’єднання софітів.

Всі ці додаткові елементи йдуть в комплекті під час придбання софітів.

Подшивка свесов кровли софитами

Як вибрати правильно софіти для підшивки даху знизузнизу

Монтаж металлического софита. Полезные советы строителя.

Способи монтажу софітів

Відомо кілька способів, за допомогою використання яких виконується монтаж софіту. Серед найбільш популярних можна виділити варіант монтажу по кроквах і класичний.

Класичний

Здійснюється в кілька етапів, дотримання яких забезпечує правильність виконання процедури:

У комплекті йдуть рейки у вигляді букви J і F. Одна кріпиться до рейки, розташованої збоку на стіні. Друга — на тій стороні стіни, де знаходиться звис. Кріплення здійснюється за допомогою саморізів. Всі планки повинні бути розташовані на однаковій висоті. Для забезпечення цього рекомендується попередньо виконати на стіні розмітку.

 1. Виміряти ширину звису карниза. Від отриманої величини відняти 6 мм. це дасть можливість виконати зазор.
 2. Нарізати софіти на смужки необхідної довжини.
 3. Кожну смужку зігнути і вставити в паз, розташований на профілі.
 4. Прикріпити смужку за допомогою саморізів.
 5. При обробці кутів карнизів довжину смужок софіту потрібно потроху зменшувати. Для цього одна зі сторін смуги зрізається під кутом 45 градусів. Для їх з’єднання можна використовувати профіль Н або J.
Як вибрати правильно софіти для підшивки даху знизупідшивки

При монтажі рекомендується дотримуватися деяких правил. Наприклад:

 • фіксація софіту здійснюється під кутом в 90 градусів;
 • обов’язково залишати невеликий зазор. Це необхідно тому, що не виключена можливість невеликої зміни параметрів панелі;
 • найбільш оптимальним розміром кріплення є ніжка довжиною 3 мм, а капелюшок шириною 8 мм.При їх вкручуванні не слід робити велике зусилля. Рекомендується залишати зазор між капелюшком і софітом в 3 мм;
 • кріпильні елементи можна монтувати на відстані не більше 40 см;
 • пластикові або металеві листи софітів слід різати за допомогою використання циркулярної пилки з назад розташованими зубами;
 • не рекомендується виконувати монтаж при температурі повітря нижче 14 градусів. Це може призвести до зміни параметрів матеріалу.

Дах, підшитий софтом, за допомогою використанні класичної технології монтажу матеріалу буде мати не тільки привабливий вигляд, але і прослужить протягом тривалого часу.

Підшивка по кроквах

Покрівля, конструкції якої має велику кількість скатів, обшивається за допомогою цього методу. Для виготовлення коробки використовуються дошки товщиною 4 см.стіна і кінець крокв – це місце кріплення коробки. У разі кріпленні короба до ноги крокв, для монтажу софітів використовується дошка, яка примикає до стіни. Її можна прикрутити у верхній частині крокв.

Якщо говорити про те, чим краще підшити звіси даху, фахівці рекомендують зупинити свій вибір на софітах. Який вид матеріалу вибрати залежить від конструкції будови і матеріалу, з якого виконані стіни.

Як вибрати правильно софіти для підшивки даху знизувибрати