Яку черепицю вибрати для покрівлі?

Вибір покрівельного покриття-одне з найважливіших рішень, з яким ми стикаємося при ремонті або будівництві нового будинку. Як у керамічної, так і у бетонної плитки є свої затяті прихильники і противники. Обидва типи виглядають однаково, і метод установки практично ідентичний. Що ж слід враховувати при остаточному виборі? Ми аналізуємо переваги та недоліки керамічної та бетонної плитки.

Глиняна або бетонна плитка: основні відмінності

Глиняна черепиця-один з найстаріших видів покрівлі, що має довгу і цікаву історію. Не дивно, що вони часто асоціюються з елегантністю, престижем і високою якістю. Плитка цього типу виготовляється зі спеціально підібраною глиняної маси, яка, однак, є неоднорідним матеріалом. Це означає, що окремі плитки (а іноді і цілі партії) можуть трохи відрізнятися за відтінком. Це, в свою чергу, змушує уважно стежити за процесом укладання черепиці на дах і, при необхідності, перемішувати її таким чином, щоб поруч знаходилися плитки максимально близького кольору.

Бетонна плитка (також звана цементної) — це більш пізній винахід, спочатку розглядалося як більш дешева альтернатива дорогій керамічній плитці. Однак з часом, завдяки розвитку технологій, вдалося розробити такі способи виготовлення цієї покрівлі, що вона фактично не відрізняється від свого «більш престижного» побратима. Бетонна плитка відрізняється від керамічної в основному складом: вона виготовляється, як випливає з назви, з суміші піску, цементу і фарбувальних пігментів з оксидів заліза і води. Варіанти кольору і форми цієї плитки, представлені на ринку, набагато бідніші, ніж асортимент керамічної плитки, проте найбільш традиційні моделі не відрізняються від класичної червоної керамічної плитки. А якщо вам потрiбна покрівля на 100 років, купуйте в магазинi dcif.com.ua.

Вага плитки

Глиняна черепиця трохи важче бетонної. Залежно від обраної вами моделі, вона може бути важче або легше цементної плитки. Вага 1 кв. м керамічної покрівлі становить в середньому близько 50 кг, хоча в залежності від моделі і способу укладання він може бути як менше, ніж близько 35 кг, так і більше, ніж близько 35 кг. 70 кг, тоді як вага 1 кв. м бетонної плитки знаходиться в діапазоні 40-56 кг.

Слід пам’ятати, що вага плитки дуже важливий. Він визначає вибір матеріалу для конструкції даху. У разі важкої покрівлі вона повинна бути набагато міцніше, тому вимагає більше деревини і більше праці. Однак велика вага також має переваги, які компенсують ці недоліки. Перш за все, важкий покрівельний матеріал має кращу звукоізоляцію, ніж легкий, і більш стійкий до відриву під впливом сильного вітру.

Ціни на керамічну і цементну плитку

Оскільки ці два види плитки настільки схожі, ціна часто є вирішальним фактором при виборі. Тут виграє бетонна плитка, так як вона набагато дешевше керамічної. Однак варто пам’ятати, що гарантійний термін на ці плитки менше. Залежно від виробника вона становить близько 30 років, в той час як керамічна плитка має гарантію навіть на півстоліття.

Розташування будинку

При виборі покрівельного покриття для свого будинку слід також враховувати його місце розташування. Це полегшить прийняття рішення і дасть нам більше впевненості в тому, що покрівельне покриття буде виконувати свою роль протягом багатьох років, не втрачаючи свого естетичного вигляду.

Яку черепицю вибрати для покрівлі?

Якщо будівля розташована недалеко від лісу, парку або іншого скупчення зелені, то керамічна плитка, безумовно, краще рішення. Вони більш стійкі до розвитку мікроорганізмів і осідання бруду. Це, в свою чергу, значно полегшує підтримку чистоти даху.

Яку черепицю вибрати для покрівлі?

Довговічність плитки

Керамічна плитка характеризується винятковою довговічністю, розрахованої навіть на термін більше 100 років. На багатьох історичних будівлях досі можна побачити оригінальну керамічну покрівлю, яка як і раніше виконує свої функції і не вимагає особливого догляду.

Цементна плитка характеризується як менш довговічна, її термін служби становить близько 80 років. Однак варто мати на увазі, що процес виробництва цих плиток продовжує вдосконалюватися, а це означає, що термін їх служби може бути значно більше. Що менш точно, так це збереження кольору плитки, який може потьмяніти з часом.

Нахил схилу і вибір плитки

Це важливий фактор, який слід враховувати при виборі покрівельного покриття. Не кожен тип черепиці добре підходить для занадто крутих або занадто плоских дахів. Виробники чітко вказують, для якого типу даху підійде черепиця, тобто який повинен бути мінімальний і максимальний кут нахилу даху. Цементна черепиця пропонується для дахів з великим розмахом ската — для дахів з ухилом від 22 до 60 градусів.

Яку черепицю вибрати для покрівлі?

Керамічна черепиця особливо рекомендується для дахів з кутом нахилу від 22 до 45 градусів, а деякі навіть від 16 градусів. Однак, при використанні відповідного кріплення кожної плитки, можна покривати укоси до 90 градусів. Завдяки своїм невеликим розмірам вони підходять для покриття складних форм і поверхонь скатів даху, таких як башточки, арки, овали і т. д.

Обслуговування даху

Хороша дах-це та, яка не вимагає частого ремонту та обслуговування. Якщо ви хочете максимально убезпечити себе від подібних проблем, керамічна плитка — набагато кращий вибір, оскільки вона вимагає лише періодичного очищення водою під високим тиском, наприклад, за допомогою мийки під тиском.

Бетонна плитка, з іншого боку, вимагає трохи більше роботи, так як її покриття може забруднюватися більшою мірою.

Частота проведення робіт з очищення та ремонту даху залежить в першу чергу від погодних умов і розташування даху.

Вибір покрівельного покриття — це серйозна інвестиція на довгі роки. Тому не варто приймати рішення занадто поспішно і ретельно обміркувати, який тип плитки вам більше підійде.