Коли вам потрібен юрист?

Якщо ви читаєте цю статтю, значить, ось саме зараз саме час зайнятися пошуком – ймовірно, вирішити ситуацію без кваліфікованої юридичної допомоги не вийде. Природно, існує маса шаблонних ситуацій, коли залучення платного фахівця – банальне марнотратство: скачав і заповнив зразок, відправив до суду і справу в капелюсі. Ми щодня доводимо це нашими матеріалами в журналі. Це як йти за рецептом на парацетамол в приватну клініку. Все залежить від складності виниклої у вас ситуації і необхідності індивідуального підходу. Це як медицині: якщо у вас звичайна застуда, то підійдуть і народні засоби, а якщо болить серце або відмовляють нирки, ризики самолікування надто вже високі. Очевидно, вам доведеться звернутися до професійного лікаря. Так і з юристом.

До кого краще звертатися, до адвоката або юриста?

Існує думка, що різниці ні якої, між тим це не так.

Не кожен юрист може бути адвокатом, але кожен адвокат є юристом.

Що б бути адвокатом, необхідно мати спеціальний статус, який присвоюється юристу після здачі спеціальних кваліфікаційних іспитів, як у суддів. Тільки такі юристи зі статусом (адвокати) можуть вести кримінальні справи і цивільні справи у вищих судах.

Юристи не мають спеціального статусу і назватися адвокатами не можуть, всупереч існуючій думці. Юристи, як і звичайні громадяни, можуть брати участь в цивільному або арбітражному розгляді у справі. Участь юристів по деяких спорах обмежена, наприклад, при розгляді справ, однією зі сторін яких є публічний орган.

Коли вам потрібен юрист?

Перевірити наявність у юриста статусу адвоката просто. Можна дізнатися про це через реєстр Мін’юсту, де має фігурувати його прізвище та чинний статус.
Таким чином, якщо вам необхідні послуги кваліфікованого фахівця, то краще звертатися до адвокатів https://juresprudency.com.ua/sluzhbova-nedbalist/ .

АДВОКАТСЬКА КОМПАНІЯ або приватний адвокат?

Це питання не так простий, як здається на перший погляд. Очевидно, що одноосібний юрист більш прозорий. Клієнт може бути впевнений в тому, що його справою буде займатися та людина, з яким ви ведете переговори і підписуєте договір. З іншого боку, існує висока ймовірність перевантаженості одноосібного юриста справами, що безсумнівно позначиться на якості юридичної допомоги. При цьому розмір оплати такого юриста не обов’язково буде нижче, ніж у юридичної організації. Організація юристів має можливість вести більшу кількість справ і використовувати різних фахівців. Але при цьому клієнтською справою швидше за все буде займатися невідомий клієнту юрист. Крім того, важливе питання – як контролюється якість юридичної допомоги в організації.

Де знайти хорошого адвоката

Якщо ви бажаєте знайти хорошого адвоката з цивільних, житлових питань або кримінальних справ, за певних умов можна скористатися безкоштовними послугами. Однак часто люди стикаються з ситуаціями, коли за кваліфіковану допомогу, все ж, доводиться платити. Перший крок-звернутися за допомогою до досвідчених друзів або знайомих, які можуть підказати порядного приватного юриста або організацію, де працюють гідні представники цієї професії. Але як бути, якщо таких знайомих у людини немає, а інтернет просто кишить різними організаціями і конторами, що пропонують цілий спектр юридичних послуг?

Коли вам потрібен юрист?

Професійного адвоката можна знайти в центрах, що мають хорошу репутацію. Кваліфіковані фахівці завжди затребувані і мають ліцензію. При пошуку захисника самостійно слід звертати увагу на ряд обставин:

  • чи відомий адвокат у сфері кримінальної, цивільної чи майнової практики;
  • скільки справ виграв фахівець, чи є програні справи і в якій кількості;
  • вартість послуг. Якщо послуги коштують занадто дешево, це повинно вас відразу насторожити: ймовірно, ви маєте справу з практикантом, який береться за все підряд і точно не зможе виграти справу, так як не володіє для цього достатнім рівнем підготовки;
  • відгуки про адвоката;
  • наявність ліцензії (обов’язково!).